PAN-DUR Glass – Kompetencie

 

 

Rezanie-, Rezací stôl
Plne automatizované rezanie skla všetkých tvarov a veľkostí od tenkých pásov až po rozmery 6m x 3.21m.
Možnosť nanášania špeciálnych vrstiev (antireflexná, Low-E vrstva).

 

Brúsna a vŕtacia linka
Kombinovatelné ďalšie spracovanie (brúseie, vŕtanie, umývanie). Brúsenie narezaných dielov skla (nadrozmerných) na výslednú veľkosť a hranenie okrajov do tvaru C v matnom alebo lesklom prevedení. V prípade potreby je možné do linky implementovať vŕtaciu maticu pre NC-vŕtací stroj. Na konci linky sa nachádza myčka skla špeciálne nastavená s ohľadom na citlivosť low-e vrstvy.

Paralelne môžu byť na CNC obrábacom centre spracované ďalšie sklá. Tu môžu byť voľne formované, rezané a ďalej spracované.
Vďaka inteligentnému usporiadaniu systémov môžu oba systémy spolupracovať.

 

Sieťotlač a pec na sušenie
V závislosti od požiadaviek zákazníka je možné na sklo nanášať dekoratívne a / alebo funkčné výtlačky pomocou sieťotlače. Okamžite po tlači, čerstvo potlačené sklenené tabule prechádzajú sušiacou pecou a následnej pokračujú do temperovacej pece.
 

Temperovacia pec
Plne konvekčnú pec je možne inštalovať ako súčasť až 3 nezávislých liniek vďaka systému koľajníc a modulárnej konštrukcie.
Línia A = ploché sklo
Línia B = cylindricky ohýbané sklo (jediný rádius)
Línia C = ľubovoľne ohýbané sklo (viacnásobný rádius)
Vďaka súhre teploty, času a chladenia dokážeme vyrobiť bezpečnostné kalené sklo zodpovedajúce norme DIN EN 12150.

Okrem výrobných strojov a systémov má PAN-DUR Glass svoje vlastné oddelenie na vývoj a výrobu nástrojov, ako aj montážne oddelenie pre montáž a finalizáciu jednotlivých systémov PAN-DUR.